تحلیل عمیق کسب و کار - DBA

فرض کنید: شرکت شما در حال افت شدید درآمدی و مشتری است، نقدینگی شرکت بسیار افت کرده است و اگر به همین منوال ادامه دهید 18 ماه دیگر ورشکست خواهید شد (البته شما فرصت تغییرات استراتژیک دارید). حال به شما فرصت سرمایه گذاری پیشنهاد می شود که اگر موفقیت آمیز باشد از ورشکستگی نجات پیدا خواهید کرد و اگر نه، تا 3 ماه دیگر ورشکست می شوید. چه می کنید؟

تحلیل عمیق کسب و کار – DBA  یا Deep Business Analysis دیگر خدمت مجموعه کارویژه است که بدنبال تحقیق و پژوهش بسیار و در هم آمیختگی دانش از جنس تجربه و علم آکادمیک بر مبنای نوآوری طراحی شده است تا بتواند شرکت هایی که بدنبال رشد و توسعه خود هستند را به صورت حرفه ای یاری نماید. در تحلیل عمیق کسب و کار- DBA تمامی پارامترهای تاثیرگذار در کسب و کار شما مورد تحلیل و ارزیابی قرار می گیرد و بدین ترتیب میزان تاثیرگذاری این پارامتر و نیز میزان تاثیر پذیری شرکت شما از این پارمترها با روش های علم مدیریت، اقتصاد، حقوق، مالی و علم داده مورد سنجش قرار خواهد گرفت. این مطالعات در قالب گزارش آماری و ریاضی بصورت مصور سازی شده (نمودار های گرافیکی) در اختیار مدیران شرکت قرار خواهد گرفت. در کنار آن تیم حرفه ای کارویژه پیشنهادات استراتژیک یا راهبردی خود که می تواند در سریع ترین زمان ممکن کسب و کار شما را در راستای مسیر توسعه قرار دهد و بعنوان کاتالیزور یا شتابدهنده در این مسیر یاری نماید را ارائه خواهد کرد.

اگر بخواهیم یک کسب و کار را در شرایط بازار به درستی هدایت کنیم باید بتوانیم شرایط را به درستی تحلیل کنیم. منظور ما از شرایط تمامی آن چیزی است که یک کسب و کار با آن در ارتباط و در تعامل می باشد. به عنوان مثال: رقبا، مشتریان، ‌شرایط اجتماعی، شرایط سیاسی، فرآیندهای داخلی آن کسب و کار، زنجیره ارزش و تامین، فرآیندهای مالی، زیرساخت و رشد و…

همانطور که ملاحظه می کنید با توجه به اینکه در گزینه های تعاملی متغیرهای زیادی وجود دارد، تحلیل شرایط بسیار پیچیده است. همینطور در نظر بگیرید که هر یک از ابعادی که در محیط کسب و کار ذکر شد خود دارای زیرمتغیرهایی است که این پیچیدگی را چندین برابر می کند.

بنابراین تغییر از مدیریت سنتی کسب و کارها که به وضوح می توان شکست این روش مدیریت را اذعان کرد، امری ناگزیر است. باید توجه کنیم که شرکت ها روز به روز کوچک تر می شوند و در کنار آن چابکی از ویژگی هایست که این شرکت ها دارند که در نتیجه با بازاری بسیار پویا طرف هستیم.

در این تحلیل دو فضای زیر بصورت عمیق تحلیل و گزارش می شود:

الف) عملکرد درونی و بازار شرکت

 • هدف گذاری و استراتژی ها
 • مدیریت برند
 • مدیریت بازاریابی
 • مدیریت نوآوری
 • ساختار و شبکه ها
 • منابع انسانی
 • مدیریت مالی
 • پیش بینی جریان بازار

ب) عملکرد سایبری شرکت

 • راهبرد فضای مجازی
 • سایت ( شامل سئو محتوا گذاری و …)
 • مارکتینگ مجازی
 • مدیریت برند در فضای مجازی
 • کنترل و هدایت جریان مجازی
تحلیل عمیق کسب و کار – DBA برای چه شرکت هایی مناسب است؟
خدماتی که کارویژه عرضه می کند عموما برای شرکت هایی مناسب هستند که کمتر از 50 نفر پرسنل دارند. این شرکت ها می توانند در حوزه های صنعتی یا غیر صنعتی با رویکردهای خدماتی، تولیدی و یا ایده محور باشند. همچنین این شرکت ها می توانند در هر قسمت از مسیر بلوغ خود قرارداشته باشند ( از جمله: نوپا یا استارت آپ، دانش بنیان، کارگاه های تولیدی و …).
تحلیل عمیق کسب و کار – DBA چگونه به شرکت ها کمک می کند؟
پاسخ به این سوال بسیار ساده است. زیرا با دانستن اطلاعات جامع و عمیق از موقعیت یک کسب و کار و بازار آن، شرکت مسیر خود را بدرستی تشخیص خواهد داد و در همین مسیر می تواند موجبات رشد و توسعه خود را فراهم نماید.
اطلاعات گزارش شده چگونه مورد استفاده قرار می گیرد؟
آندسته از شرکت هایی که از مدیران استراتژیک و یا مدیر توسعه برخوردار هستند و یا خود مدیران شرکت توان تصمیم گیری استراتژیک دارند می توانند براحتی از اطلاعات گزارش شده بهره برداری نمایند. با این وجود شرکت ها می توانند پس از حصول اطمینان و اعتماد به تیم حرفه ای کارویژه وارد مرحله اجرای توسعه یکپارچه شده و قرارداد منعقد نمایند و به مشتریان همیشه همراه ما بپیوندند و از نتایج سودآور و ارزشمند آن بهره مند باشند.

براحتی اطلاعات سودآوری از کسب و کار خود بدست آورید.

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه